Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’nin her bir noktasına Nilüfer farkıyla seyahat edin.

BİLET HAKKINDA SORULAR

Eğer biletinizi internet üzerinden veya 0850 222 00 99 no’lu çağrı merkezimizden satın aldıysanız ve herhangi bir bilet satış noktamızdan henüz teslim almadıysanız, internet sitemizde ana sayfa üzerinde yer alan "Hesabım" bölümünden veya " 0850 222 00 99 " no'lu müşteri hizmetlerimizden erteleyebiliyor, sefer saatini değiştirebiliyorsunuz. Bu işlemi, biletinizi satın aldığınız sefere 2 saat kalana kadar gerçekleştirebilmektesiniz. Şirket prosedürlerimiz gereği; araçlarımızın hareket saatinden sonra, gelen (geciken), gelmeyen yolcularımızın biletleri ile ilgili herhangi bir işlem yapılamamaktadır, yolcularımızın bileti geçersiz sayılmaktadır.
Nilüfer Turizm bilet satış noktalarına araç hareket saatinden 12 saat önce yapılan başvurularda bilet üzerinde değişiklik ya da bilete karşılık açık tarihli bilet teslimi yapabiliyoruz.Tüm bu işlemleri gerçekleştirmemiz için ,elinizde bulunan bileti görevli personelimize teslim edip yerine yeni seferinize ait biletinizi almanız gerekmektedir. Döküm haline gelmiş biletlerinizin iptal veya değişiklik işlemlerini telefon veya e-mail yoluyla yapamamaktayız.Şirket prosedürlerimiz gereği; araçlarımızın hareket saatinden sonra gelen (geciken), gelmeyen yolcularımızın biletleri ile ilgili herhangi bir işlem yapılamamaktadır, yolcularımızın bileti geçersiz sayılmaktadır.

REZERVASYON HAKKINDA SORULAR

İnternet üzerinden gerçekleştirilen rezervasyon işlemlerimiz için rezervasyon opsiyon süresi 24 saattir. Yolcularımızın rezervasyonlu biletlerini aracın hareket etmesinden 24 saat öncesine kadar bilet satış noktalarımızdan satışa çevirmeleri gerekmektedir. Belirlenen opsiyon süresi içinde satışa dönüştürülmeyen rezervasyonlar sistem tarafından otomatik olarak iptal olmaktadır.
Telefonla gerçekleştirilen rezervasyon işlemlerimiz için rezervasyon opsiyon süresi 2 saattir. Yolcularımızın rezervasyonlu biletlerini aracın hareket etmesinden 2 saat öncesine kadar bilet satış noktalarımızdan satışa çevirmeleri gerekmektedir. Bayram, tatil, haftasonu gibi yoğun günlerde opsiyon süreleri azalmaktadır. Belirlenen opsiyon süresi içinde satışa dönüştürülmeyen rezervasyonlar sistem tarafından otomatik olarak iptal olmaktadır.

İNDİRİMLİ SEYAHAT ETME HAKKI OLAN YOLCULAR HAKKINDA SORULAR

Bilet satış noktalarımızda; yolcularımız "T.C Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından verilmiş kartlarını ya da üzerinde en az % 40 oranında engelli olduğunu belirten ibarenin yer aldığı nüfus cüzdanlarını / ehliyetlerini" ibraz etmeleri karşılığında, (normal bilet fiyatımız üzerinden %30) indirim uygulamamızdan yararlanabiliyor.
11.06. 2009 tarihli 27255 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Karayolu Taşıma Yönetmenliğinin 57. maddesi “ 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunlu olup, 6 ile 12 yaş arası çocuklar ile yaş şartı aranmaksızın en az yüzde 40 oranında engelli olduğunu belgeleyen kişiler için bilet ücreti geçerli ücret tarifesi üzerinden yüzde 30 indirimli düzenlenir”şeklinde yer alan uygulamayı şehirlerarası yolcu taşıyan firmaların çocuklara ve engellilere yüzde 30 indirimli bilet vermesi zorunlu hale getirilmiştir. 6 yaşından küçük yolcularımız ise, ebeveynlerinin kucağında biletsiz seyahat edebilmelerine rağmen; talep etmeniz durumunda onlar için de yeni bir koltuk için %30 indirimli bilet alabilirsiniz.

ARACINI KAÇIRMIŞ/ YANLIŞ BİLET SATIN ALAN YOLCULCULAR HAKKINDA SORULAR

Yolcularımız, seyahat edeceği sefere ait gerekli tüm bilgileri biletleri üzerinde bulabilmektedirler. Bu sebepten dolayı yolcuların seyahat öncesi peronlarda hazır olması tamamen kendi organizasyonlarına bağlıdır. Şirket prosedürlerimiz gereği; araçlarımızın hareket saatinden sonra, gelen (geciken) yolcularımızın biletleri ile ilgili herhangi bir işlem yapılamamaktadır, yolcularımızın bileti geçersiz sayılmaktadır. Yolcularımızın seyahat etmek istemeleri halinde başka bir sefer için yeni bir bilet almaları gerekmektedir. Bu bilgiler yolcu biletleri üzerinde de yer almaktadır.
Bilet alırken ibraz edilen sefer tarihi, saati, güzergah ve isim bilgilerinin doğruluğu yolcularımızın sorumluluğunda olduğu gibi, bu bilgilerin yanlış belirtilmiş olmasının yükümlülüğünün de yolcuya ait olduğunu belirtmek isteriz. "Yolcuların biletlerini teslim aldıklarında, yazılı bilgilerin doğruluğunu kontrol ederek onaylamaları (imzalamaları) gerekmektedir". Dolayısıyla kontrolü yapılmadan, yanlış tarihli satın alınmış olan biletiniz yanmıştır. Bu bilgi biletimizde yer alan sözleşmede belirtilmiştir. Bilgileri yanlış olan bir bilet ile ilgili, biletin üzerinde belirtilmiş olan araç hareket saatinden önce bilet satış noktalarımıza başvurulması durumunda, gerekli düzenleme yapılabilmektedir. Ancak aracın hareket saatinden sonra fark edilmiş olan yanlış tarihli biletlerle ilgili herhangi bir işlem yapılamamaktadır.

EVCİL HAYVAN / BİSİKLET TAŞINMASI HAKKINDA SORULAR

Karayolları Taşıma Yönetmeliğinin 40/6 maddesine göre; “Taşıtın bagaj taşınmasına mahsus bölümleri dışında eşya taşınamaz. Özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Taşıtın içinde canlı hayvan hiçbir şekilde taşınamaz” *Araçlarımızın bagaj bölümünde evcil hayvan taşınabilmesi için aşağıdaki şartlar aranmaktadır. *Sadece kedi, köpek ve ötücü kuşlar (muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan olarak taşınabilmektedir. *Evcil hayvanlar, koli, çanta vb. ürünler içerisinde taşınamaz. Özel kafesleri içerisinde sadece araçlarımızın bagaj bölümünde taşınabilirler. *Evcil hayvanın sağlıklı, temiz, kokusuz ve sakin görünümlü olmasına dikkat edilmelidir. Sağlık ve dış görünüm açısından kötü durumda olan canlı hayvanlar taşıma için kabul edilmemektedir. *Evcil hayvanlar, veteriner tarafından uyutulmuş bir şekilde, imza karşılığında taşınabilir. *Evcil hayvana ait sağlık belgesi, aşı kağıdı vb. evraklar kabul işlemleri sırasında yolcunun yanında bulunmalıdır.
Bisikletiniz, montaj yerlerinden ayrılarak, katlanabilir hale getirildikten sonra taşınabilir. Kullanıma hazır şekli ile taşınması uygun olmamaktadır. Bagajda bisiklet üzerinde meydana gelebilecek hasarlardan Nilüfer Turizm Sorumlu tutulamaz.

Türkiye’nin en büyük seyahat sitesi. Daha Çok Bilgi. Keyifli Seyahat.

Profesyonel yöneticileri ve eğitimli personelleri ışığında, 2005 yılından bu yana şehirler arası kara yolu ulaşım sektörünü domine eden Nilüfer Turizm, yolcularına güvenli bir seyahat vadediyor. Yönetim becerileri konusunda eğitimli yönetici kadrosu sayesinde müşteri beklentilerini karşılayan ve yeni taleplere uygun çözümler geliştiren Nilüfer Turizm, teknolojiden aldığı ilhamla pratik bir şekilde otobüs bileti almanızı sağlıyor. Tüm cihazlar üzerinden kolayca satın alabileceğiniz otobüs biletleri, Nilüfer Turizm’in güvenilirliği ve uygun fiyat politikası ile birleştiği günden bu yana müşteri memnuniyetini bir üst seviyeye taşıyor. Yolcularına konfor sağlamayı ve güven inşa etmeyi bir ilke ediniyor. “Güvenli Ellerdesiniz” sloganıyla yola çıkan ve sizleri Türkiye’nin birçok noktasına ulaştıran Nilüfer Turizm’i tercih ederek, kaliteden ödün vermeden, güvenle ve ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz.